/* */

Taş Duvar Nasıl Yapılır? Örnek Taş Duvar Modelleri

Taş duvar, özellikle villa, ev gibi konutların yapımında tercih edilir ve modern bir görüntü oluşturur. Dayanıklı, dekoratif ve kullanışlı olan taş duvarlar, günümüzde inşaat mühendisleri ve mimarların yoğun olarak tercih ettiği yapı malzemelerinden biridir.

Taş Duvar Nedir?

Taş duvarlar, genellikle bahçeler ve evler için kullanılan, dekoratif olarak işlem gören yapı malzemeleridir. Kesme taş duvar, ince yonu taş duvar, kaba yonu taş duvar ve moloz taş duvar olmak üzere dört farklı çeşide ayrılır. Gördükleri işleme göre türleri de değişir. Her taş modeli farklı işlemlerden geçer. Bu nedenle taş duvar yaptırmak isteyenlerin beklentilerini net olarak ifade etmeleri önemlidir. Çünkü taş duvar çeşitleri kullanım alanlarına göre farklılaşır. Taş duvar modelleri hakkında şunları söyleyebiliriz: canakkale-tas-duvar-nasil-yapilir

İlginizi çekebilir: En Çok Tercih Edilen Dekoratif Taş Modelleri

Taş Duvar Nasıl Yapılır?

Taş duvar yapımı sırasında en önemli aşamalardan biri temeldir. Temel, yapının sütunlar, ayaklar ve duvarlar aracılığı ile kendine iletilen yüklerini zemine aktaran bölümüdür. İlgili yüklerin en güvenli ve sağlam şekilde zemine aktarılması gerekir. Bunun için derin bir kazı yapılmalıdır. Temeller sürekli duvarlar biçiminde olabileceği gibi aynı zamanda tekil ayaklar biçiminde de olabilir. Taş duvar yapım tekniklerini taş çeşitlerine göre ayırabiliriz:
İlginizi çekebilir: Çanakkale Gezilecek Yerleri(Tarih-Doğa-Yemek)

Örnek Taş Duvar Modelleri

Ülkemizde iç mekan taş duvar modeline ağırlıklı olarak yazlık bölgelerde rastlanır. Örneğin, Çanakkale, Ayvalık, Foça, Marmaris, Datça, Gümüşlük, Alaçatı ve Urla gibi yerlerde taş duvar evler yoğunlukla tercih edilir. Bununla beraber yalnızca duvar örmek için taş malzemesi kullanılabilir. Bu da her iklim için çok uygundur. Örnek taş duvar modelleri için aşağıdaki görselleri inceleyebilirsiniz: canakkale-tas-duvar-nasil-yapilir-tas-duvar-modelleri canakkale-ornek-tas-duvar-modelleri

Çanakkale Taş Duvar ve Taş Ev Yapımı

Çanakkale pek çok bölgesinde artan eko turizm ve büyükşehirlerden gelenlerin köylerde kaçamak alanlar oluşturmasıyla taş duvar ve taş ev sektörü hızını artırmış durumda. Sektördeki talep artışı kaliteli iş gücünün azalmasına sebep olmuştur. Altungazi Yapı Mühendislik olarak bizler geçmişten bu güne gelen tecrübemiz ile alanında deneyimli, uzman saha ekibimiz ve denetmen mühendis kadromuzla farkını gösteren yapılar inşa ediyoruz.

Sizler de bizimle çalışmak ve Altungazi imzasını kendi evinizde de görmek için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili İçerik:
Taş Ev Nasıl Yapılır? Örnek Taş Ev Modelleri
Türkiye’nin ve Dünyanın En Büyük İnşaat Firmaları
İmar durum belgesi nedir? Nereden, nasıl alınır? – Tüm Detaylar

Yorum Bırak

TOP