/* */

Taş Ev Maliyeti, Faydaları ve Tüm Merak Edilenler

Doğal taş, herhangi bir mimari proje için en verimli doğal kaplama olan, sayısız fayda sağlayan sürdürülebilir bir yapı malzemesidir. Taş evler sadece kasabalarda veya kırsal alanlarda değil, şehirde de sıklıkla kullanılmaktadır. Birçok farklı avantajı beraberinde getiren taş ev, aynı zamanda modern bir görüntü sergilemesinden dolayı da bir adım öne çıkmaktadır.

Taş Ev Nedir?

Taş ev, duvar örgüsünün ana malzemesi taş olan çevre dostu yapılardır. Kolayca bulunabilen taş, inşaat için çok çeşitli doku seçeneklerine sahip olması nedeniyle, en dayanıklı yapı malzemelerinden biri olarak kabul edilebilir.
Eski zamanlarda, çeşitli uygarlıklar evlerini inşa etmek için taş kullandılar. Bunun nedeni, ağaçlardan elde edilen çamur ve ahşap hariç, muhtemelen mevcut tek yapı malzemesinin taş olmasıydı. Modern çağda bile, bu malzeme ile tasarlanan yapılar gitgide daha da popülerlik kazanmaktadır. Muhteşem özelliklerinden dolayı taş ev ve taş duvar modelleri çoğu insanın beğenisini toplamaktadır. Taşların yardımıyla inşa edilen evler, ateşe, rüzgâra, suya ve termitler dahil çeşitli böceklere karşı yeterince dayanıklı. İyi şekilde inşa edilmiş bazı taş evler, doğal ve eşsiz bir görünüm sağlar. canakkale-tas-ev-faydalari

İlginizi çekebilir: En Çok Tercih Edilen Dekoratif Taş Modelleri

Taş Evlerin Faydaları

Son zamanlarda, eski evleri satın alarak rustik cazibesini kaybetmeden restore etme eğilimi var. Eski evlerle ilişkilendirdiğimiz taş evlerin rolü burada devreye giriyor. Hem vintage görünüm sunan hem de modern görünen taş ev seçenekleri çoğu insanın favorisi konumunda. Taş ev ve taş duvarlar birçok fayda sağlıyor. Taş evlerin faydaları hakkında şunları söyleyebiliriz: canakkale-tas-ev-yapimi

İlginizi çekebilir: Taş Ev Nasıl Yapılır? Örnek Taş Ev Modelleri

Taş Ev Maliyeti

Taş ev yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği hususlardan biri de taş ev maliyeti olmaktadır. Taş ev fiyatı, inşaatta kullanılacak olan taşın türüne, kalitesine, işçiliğe ve evin büyüklüğüne göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle taş ev fiyatları hakkında net bir tutar söylemek doğru olmamaktadır. Yine de fiyatların diğer ev seçeneklerine oranla yüksek olmadığını belirtmekte yarar var.

Modern Taş Ev Modelleri

Başta yazlık ilçeler olmak üzere ülkemizin pek çok yerinde modern taş ev modelleri sıklıkla tercih edilmektedir. Çanakkale, İzmir, Muğla, Aydın, İstanbul gibi kentlerimizde taş ev en popüler yapılardan biridir. Taş ev inşa ettirmek isteyenler için fikir olması bakımından örnek taş ev modelleri aşağıdaki gibidir: canakkale-tas-ev-yapimi
canakkale-modern-tas-ev-modelleri canakkale-tas-ev-modelleriÇanakkale Taş Ev Yapımı ve İnşaatı

Çanakkale taş ev yapımı ve inşaatı konusunda oldukça ileri seviyede bir şehirdir. Doğal taş üretimi ve bunun işlenmesi Çanakkale’de gerçekleştirilebildiği için çoğu şehirden daha uygun maliyetlere taş ev ve taş duvar yapmak mümkündür. Ancak taş evin amacının dekorasyon, dekorasyonunda başarısının kaliteli ve usta eller olduğu unutulmamalıdır.
Altungazi Yapı Mühendislik olarak tecrübeli usta ekibimiz, kaliteli teknik kadromuz ile bu alanda hizmet vermekteyiz. Sizleri hayalini kurduğunuz evlere ulaşmanıza yardımcı oluyoruz.

Sizler de Altungazi Yapı Mühendislik kalite ve güvencesiyle taş ev ve taş duvar yaptırmak isterseniz bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili İçerik:
Taş Duvar Nasıl Yapılır? Örnek Taş Duvar Modelleri
Anahtar Teslim Ev Tadilatı Yapacaklar İçin 3 Adım
1+1 Ev Dekorasyonu İçin İpuçları

Yorum Bırak

TOP